Taksi i aeroportit të Liège
Anije aeroporti Liège


Rezervimi i shoferit të aeroportit për një transferim taksi në Liège nga / në aeroportin Zaventem ...

Rezervoni taksi në Liège
Në mënyrë që të garantoni një shërbim cilësor, ju lutemi vini re se të gjitha rezervimet duhet të bëhen të paktën 06 orë më parë!
Taksi në aeroportin e Brukselit

Anije dhe taksi për aeroportin e Liège nga / në Bruksel [BRU]

Prestige DRIVER, transferim taksi aeroporti për në Liège. Ne i shërbejmë me besim të gjithë provincës së Liège, përreth dhe gjithashtu për të gjitha destinacionet në Belgjikë. Ne gjithmonë ofrojmë transport të besueshëm anijesh dhe taksi në Liege me synimin për ta bërë të sigurt dhe të rehatshëm qëndrimin tuaj nga / në aeroport.

Qëllimi ynë është që të kënaqim plotësisht klientët tanë. Shërbimet tona taksi ju garantojnë rehati dhe kohë të lirë. Klientët mund të përfitojnë nga shërbimi i rezervimit të taksive përmes faqes tonë në internet gjithëpërfshirëse dhe të lehtë për t’u përdorur, si dhe qendrës sonë të thirrjeve 24 orë. Ne përpiqemi t'u sigurojmë përdoruesve tanë shërbime të ndryshme përveç ndjekjes dhe dërgimit të mesazheve në kohë reale.

Transferet janë për të gjithë qytetin ose komunat e Liège. Transfero tek: stacion treni tape, parkim, ndalesë e transportit publik, udhëtim biznesi, ngjarje e rëndësishme, në qendër të qytetit, në hotel dhe në ndonjë aeroport tjetër pranë ...

Rezervoni një anije në Liège

Shërbim i rehatshëm dhe i besueshëm me Prestige DRIVER.

Përparësitë e taksive tona në Liège për çdo destinacion

Shërbimi ynë i transferimit të aeroportit ju ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të besueshme për të arritur në aeroport në kohë dhe të qetë. Mund të ju ndihmojë të filloni mirë për një udhëtim pune ose pushime dhe të zvogëloni stresin e makinës në aeroport, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të lundroni në një zonë të panjohur me kohë të kufizuar. Këtu janë disa aspekte pozitive të përdorimit të një shërbimi transporti aeroport.

Aeroporti i tapës në distancë të gjatë

Udhëzues i shkurtër për në Liège dhe përreth

Transport taksi dhe transferim nga / në aeroportin e Liège

Qëndroni këndshëm dhe rehat me ne në siguri të plotë. Prestige DRIVER, çdo ditë transporton disa pasagjerë në taksi për aeroportin e Liège në çdo aeroport tjetër në Evropë.

Shoferët tanë me përvojë do t'ju drejtojnë me anije nga aeroporti i Liège për në ndonjë vend turistik : Montagne de Bueren, Katedralja Saint-Paul de Liège, La Boverie, Parc de la Boverie, Pallati i Princërve-Ipeshkvijve, La Vesdre, Blegny-Mine, Muzeu i Jetës së Valonit, Archéoforum dhe shumë të tjerë ...

Shërbimet e transferimit kudo në Belgjikë nga zemra e Evropës: Francë, Gjermani, Luksemburg, Holandë, etj. Me Prestige DRIVER, ju do të qëndroni gjithmonë në rehati dhe me tarifa fikse drejt të gjitha destinacioneve. Llogaritni lehtësisht kostot e taksisë tuaj duke përdorur modulin tonë të porositjes në internet dhe mësoni çmimet paraprakisht./

Shofer taksie në Liège

Ka shumë përparësi për të zgjedhur një shofer privat për të gjithë transportin e pasagjerëve derë më derë në Liège:

 • Asnjë tarifë bagazhi apo njehsori
 • Tarifa fikse natën dhe ditën
 • Pa pagesë shtesë ose kosto të fshehura
 • Asnjë taksimetër në makinat tona

Transferimi i anijeve dhe taksive në internet. Si punon ?

tarifë taksi tapë

01.

Rezervime online

Plotësoni fushat e formularit të rezervimit online në mënyrë që të porosisni taksinë tuaj paraprakisht. Shoferi juaj i aeroportit do të ndjekë të gjitha detajet për t'ju pritur në kohë reale.

shkalla e anijes tape

02.

Merrni tarifat

Merrni një vlerësim të kostos direkt gjatë fazave të rezervimit tuaj. Të gjitha çmimet tona të shfaqura drejtpërdrejt janë gjithë përfshirëse dhe pa ndonjë kosto shtesë! Çmime të përballueshme dhe fikse të taksive.

çmimi i shoferit në tapë

03.

Detaje dhe konfirmim

Pas rezervimit në faqen tonë në internet, ju do të merrni një email konfirmimi dhe të gjitha detajet e transferimit tuaj të ardhshëm. Shoferi do t'ju presë para mbërritjes me një shenjë.

Qëndroni të qetë me çmimet më të mira

Rezervimi i taksisë në disa klikime në aeroportin e Liège

transport anije tape

Rezervim i lehtë i një anijeje ose taksi në Liège dhe do ta dini saktësisht se sa do t'ju kushtojë gara. Me Prestige DRIVERju merrni gjithmonë një çmim fiks dihet gjatë fazave të rezervimit tuaj. Drejtuesit tanë profesionistë do t'ju ofrojë një shërbim cilësor për të gjitha nevojat dhe dëshirat tuaja.

Pasagjerët mund të udhëtojnë nga dhe në këto aeroporte me autobus, trajner, tren, metro dhe gjithashtu me taksi. Të gjithë këta aeroporte kanë qasje në transportin publik dhe shërbimet e taksive janë gjithashtu në dispozicion. Një numër i madh i udhëtarëve do të kalojnë nëpër këto aeroporte më të ngarkuara dhe shumica e tyre do të zgjedhin shërbimin e taksisë ose një autobus, pasi ata mund të mos ndihen rehat kur udhëtojnë në transportin publik!

Shumica e udhëtarëve preferojnë taksitë sesa transportin publik për një udhëtim të palodhur dhe të shpejtë. Stendat e taksive janë në dispozicion jashtë terminaleve të aeroportit dhe ju mund të vini në radhë për të punësuar një në vend. Ka kompani të panumërta taksi në Londër dhe ju duhet të zgjidhni atë më të mirën për një udhëtim pa sherr.

Taksi për në aeroportin e Liege

Alternativat më të mira për taksitë tradicionale në Liège.

Tarifat e matura të taksive janë stresuese për të gjithë kur jeni atje, veçanërisht nëse lind bllokim i trafikut. Sot, është e lehtë dhe e preferueshme të rezervoni një taksi privat në internet brenda pak minutash nga kudo në botë.

Shoferi juaj do t'ju presë përpara terminalit dhe gjithashtu do t'ju ndihmojë me bagazhet tuaja të rënda gjatë shërimit në aeroport.

Transferimi i anijes në aeroportin e Liège (LGG)

Sistemi ynë i rezervimit në internet ju jep lirinë për të zgjedhur automjetin tuaj nga një limuzinë e thjeshtë në një minivan luksoz. Kompania jonë e taksive dhe anijeve gjithashtu ofron vende për fëmijë dhe qasje në karrocat sipas kërkesës.

Ne vazhdimisht po kryejmë monitorimin e fluturimit për të kontrolluar gjendjen para se të dërgohet shoferi. Kjo parandalon që udhëtarët të paguajnë për kohën shtesë të pritjes. Ne shpesh kemi ulje dhe oferta në rezervimet në internet. Anijet tona janë mënyra më e përshtatshme për një udhëtim në grup të rehatshëm dhe pa stres nga dhe në aeroportet e Liège.

Bettershtë më mirë dhe e sigurt të zgjidhni një shërbim të mirë taksi në aeroport me shoferë profesionistë, automjete të kondicionuara dhe të gjitha sa më sipër.

Flota e automjeteve në dispozicion për çdo transferim derë më derë

Rezervoni taksinë tuaj në disa klikime nga / në aeroportin e Liège

142 €

tapë e lirë taksi

Taksi eko në aeroportin e Liège

Transferimi i taksisë ekonomike nga aeroporti i Liège në Bruksel ose anasjelltas

222 €

Taksi i aeroportit të Liège

Taksi biznesi në aeroportin e Liège

Transferim taksi biznesi nga aeroporti i Liège në Bruksel ose anasjelltas

169 €

Anije aeroporti Liège

Anije për në aeroportin e Liège [LGG]

Transferimi i anijes nga aeroporti i Liège në Bruksel ose anasjelltas

E di ti

Historia e aeroportit Liège-Bierset ...

Aeroporti i Liège, ose aeroporti Bierset, (kodi AITA: LGG • kodi ICAO: EBLG), është një aeroport belg i vendosur në Grâce-Hollogne afër Liège në rajonin e Walloon. Në fund të vitit 2018, aeroporti i Liège ishte aeroporti i shtatë më i madh Evropian për transportin ajror të mallrave. Më shumë se 870,000 ton mallra kaluan përmes Aeroportit të Liege në 2018.

Aeroporti i Liège gjithashtu ofron disa destinacione turistike për trafikun e udhëtarëve (14 destinacione në 2018). Në vitin 2018, ajo u rendit e pesta midis aeroporteve më të ngarkuara në Belgjikë, pas atyre të Bruxelles-National, Charleroi Bruxelles-Sud, Ostende-Bruges dhe Antwerp.

Zgjedhja e aeroportit për të pritur platformën e ardhshme të logjistikës së Alibaba Group në Evropë u konfirmua në fund të vitit 20181.

Gjatë krizës globale të pandemisë Covid-19 në pranverën e vitit 2020, aeroporti u zgjodh nga OBSH si qendër referimi për Evropën2.

Ndodhet në veri-perëndim të qytetit të Liège, në Bierset, në qytetin Grâce-Hollogne, përgjatë autostradës Wallonia, në afërsi të një kryqëzimi të autostradës kryesore (E42 Lille / Frankfurt-sur-le-Main, E25 Roterdam / Luksemburg, E40 Bruxelles / Këln dhe E313 Anvers / Liège).

Liège ndodhet në qendër të katërkëndëshit të artë Paris - Amsterdam - Frankfurt - Luksemburg i cili merret me 75% të transportit ajror evropian, 100% nëse shtojmë Londrën.

Burimi i faqes

Itinerar për të përgatitur udhëtimin tuaj në aeroportin e Liège

Destinacioni i adresës Drop-Off Aeroporti i Liège:

 • Emri: aeroporti i Liège
 • Adresa: rue de l'Aeroport,
 • Kodi postar: 4460
 • Qyteti: Grâce-Hollogne
 • Shteti: Belgjikë
 • Gjerësia gjeografike: 50.6411593
 • Gjatësia: 5.4457229

Llogaritni rrugën me Rome2Rio

Pyetjet e bëra më shpesh ...

Pyetje për fréquemment posées

Pyetjet e shpeshta prestige driver
Për arsye cilësore, maksimumi 3 deri në 4 pasagjerë mund të udhëtojnë me një veturë të tipit sedan. Për grupe dhe familje, 8 persona maksimalisht në një furgon të tipit Multivan.

Sigurisht, nëse bëni një porosi përmes faqes tonë, menjëherë do të merrni një konfirmim të rezervimit tuaj me email. Nëse keni bërë një rezervim me telefon, do të merrni një konfirmim me SMS përmes aplikacionit Whatsapp.

Ju keni dy mundësi për të paguar për rezervimet tuaja:

 1. Pagesa online gjatë procesit të rezervimit përmes formularit tonë të porosisë online. Ju paguani në mënyrë të sigurt në fazën përfundimtare me kartën e kreditit Stripe: Visa, MasterCard, Bancontact, etj.
 2. Gjithashtu, ju keni mundësinë e pagimit të parave të gatshme për t'i paguar shoferit në fund të udhëtimit tuaj.
Ne thjesht kërkojmë të fusni adresën e marrjes, adresën e destinacionit, datën dhe kohën e anijes ose taksisë tuaj. Si dhe numrin e personave që do të transportohen, adresën e postës elektronike dhe numrin e telefonit ku mund të arrijmë pasagjerët.

Llogaritni kostot e taksisë tuaj në disa klikime duke përdorur formularin tonë online. Për disa minuta, ju do të dini saktësisht se sa do të kushtojë udhëtimi juaj para se të vërtetoni pagesën. Çmimet tona janë gjithmonë fikse, pa ndonjë surprizë të keqe as para, as pas saj!

Vlerësimet e lëna nga udhëtarët tanë besnikë

Faleminderit shumë për komentet tuaja të vlerësuara!

Transferim perfekt dhe i shpejtë nga aeroporti i Liège në hotelin Amigo. Një taksist privat i shoqërueshëm dhe shumë miqësor. Faleminderit +++

rishikimi i klientit nga tape

Vincent B.

Më duhej transporti në minutën e fundit nga Brukseli. Ata u përgjigjën shpejt dhe shërbimi ishte i patëmetë. Edhe makina ishte vërtet e mirë! Uebfaqja është një prekje vërtet e bukur. Shumë e teknologjisë së lartë për biznesin privat dhe e përshtatshme për klientët.

rishikimi i klientit nga tape

Vivian M.

Ne kërkojmë një transferim nga aeroporti i Brukselit në Liège, shoferi ishte tashmë i pranishëm paraprakisht, unë e vlerësoj saktësinë. Shofer i dobishëm dhe shumë miqësor.

rishikimi i klientit nga tape

Jean-Batiste A.