Taksi në aeroportin Kortrijk-Wevelgem
Anije për në aeroportin Kortrijk-Wevelgem


Rezervoni një shofer taksi ose anije për në aeroportin Kortrijk-Wevelgem për / nga Zaventem.

Rezervoni taksi në Liège
Në mënyrë që të garantoni një shërbim cilësor, ju lutemi vini re se të gjitha rezervimet duhet të bëhen të paktën 06 orë më parë!
Taksi në aeroportin e Brukselit

Anije për në aeroportin Kortrijk-Wevelgem [KJK] nga / në Bruksel

Prestige DRIVER, sherbim transporti i taksi dhe anije në aeroportin Kortrijk-Wevelgem nga / në Bruksel. Ne shërbejmë në mënyrë të sigurt të gjithë provincën e Kortrijk, përreth dhe gjithashtu për të gjitha destinacionet në Belgjikë. Ne ofrojmë transport të besueshëm dhe të sigurt derë më derë dhe transport anijesh me qëllim për ta bërë qëndrimin tuaj të sigurt dhe të rehatshëm në të gjitha aeroportet në Belgjikë.

Qëllimi ynë është që të kënaqim plotësisht klientët tanë. Shërbimet tona taksi ju garantojnë rehati dhe kohë të lirë. Klientët mund të përfitojnë nga shërbimi i rezervimit të taksive përmes faqes tonë në internet gjithëpërfshirëse dhe të lehtë për t’u përdorur, si dhe qendrës sonë të thirrjeve 24 orë. Ne përpiqemi t'u sigurojmë përdoruesve tanë shërbime të ndryshme përveç ndjekjes dhe dërgimit të mesazheve në kohë reale.

Transferet janë për të gjithë qytetin ose komunat e Kortrijk. Transfero tek: Stacioni i trenit Kortrijk, parkimi i makinave, ndalesa e transportit publik, udhëtim biznesi, ngjarje e rëndësishme, në qendër të qytetit, në hotel dhe në të gjithë aeroportet e tjera afër.

Transporti aeroport në Kortrijk-Wevelgem Bruksel

Shërbim i rehatshëm dhe i besueshëm me Prestige DRIVER.

Përparësitë e taksive tona për Kortrijk-Wevelgem

Shërbimi ynë i transferimit të aeroportit ju ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të besueshme për të arritur në aeroport në kohë dhe të qetë. Mund të ju ndihmojë të filloni mirë për një udhëtim pune ose pushime dhe të zvogëloni stresin e makinës në aeroport, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të lundroni në një zonë të panjohur me kohë të kufizuar. Këtu janë disa aspekte pozitive të përdorimit të një shërbimi transporti aeroport.

Rezervoni taksi në aeroportin Kortrijk-Wevelgem

Transport taksi dhe transporti nga / në Kortrijk-Wevelgem

Udhëzues i shkurtër për në Kortrijk dhe përreth

Qëndroni këndshëm dhe rehat me ne në siguri të plotë. Prestige DRIVER, bartet çdo ditë disa pasagjerë në taksi nga aeroporti i Kortrijk në aeroportin e Brukselit dhe çdo qytet tjetër në Belgjikë dhe Evropë.

Shoferët tanë me përvojë do t'ju drejtojnë me anije nga aeroporti i Kortrijk për në ndonjë vend turistik : Broel Towers, Provinciedomein De Gavers, De Gavers, West Flanders, Beffroi de Courtrai, Effen Weg vzw, Flybird ballonvaarten - warmeluchtballon.be, Texture, Théâtre de Kortrijk, Béguinage de Kortrijk dhe shumë të tjerë për të zbuluar në terren ...

Shërbimet e transferimit kudo në Belgjikë nga zemra e Evropës: Francë, Gjermani, Luksemburg, Holandë, etj. Me Prestige DRIVER, ju do të qëndroni gjithmonë në rehati dhe me një çmim fiks për të gjitha destinacionet. Llogaritni lehtësisht kostot e taksisë tuaj duke përdorur modulin tonë të porositjes në internet dhe zbuloni çmimet paraprakisht.

Anijes aeroport Kortrijk

Ka shumë përparësi për të zgjedhur një shofer privat për të gjithë transportin e pasagjerëve derë më derë në Kortrijk:

 • Asnjë tarifë bagazhi apo njehsori
 • Tarifa fikse natën dhe ditën
 • Pa pagesë shtesë ose kosto të fshehura
 • Asnjë taksimetër në makinat tona

Transferimi i anijeve dhe taksive në internet. Si punon ?

Rezervoni anijen për në aeroportin e Kortrijk

01.

Rezervime online

Plotësoni fushat e formularit të rezervimit online në mënyrë që të porosisni taksinë tuaj paraprakisht. Shoferi juaj i aeroportit do të ndjekë të gjitha detajet për t'ju pritur në kohë reale.

Tarifat e taksive për aeroportin e Kortrijk

02.

Merrni tarifat

Merrni një vlerësim të kostos direkt gjatë fazave të rezervimit tuaj. Të gjitha çmimet tona të shfaqura drejtpërdrejt janë gjithë përfshirëse dhe pa ndonjë kosto shtesë! Çmime të përballueshme dhe fikse të taksive.

Shofer taksie në aeroportin e Kortrijk

03.

Detaje dhe konfirmim

Pas rezervimit në faqen tonë në internet, ju do të merrni një email konfirmimi dhe të gjitha detajet e transferimit tuaj të ardhshëm. Shoferi do t'ju presë para mbërritjes me një shenjë.

Qëndroni të qetë me çmimet më të mira

Rezervim taksi në disa klikime për aeroportin e Kortrijk

Transferoni Brukselin në aeroportin e Ostendit

Rezervim i lehtë i një anijeje ose taksi në Kortrijk dhe do ta dini saktësisht se sa do t'ju kushtojë gara. Me Prestige DRIVERju merrni gjithmonë një çmim fiks dihet gjatë fazave të rezervimit tuaj. Drejtuesit tanë profesionistë do t'ju ofrojë një shërbim cilësor për të gjitha nevojat dhe dëshirat tuaja.

Pasagjerët mund të udhëtojnë nga dhe në këto aeroporte me autobus, trajner, tren, metro dhe gjithashtu me taksi. Të gjithë këta aeroporte kanë qasje në transportin publik dhe shërbimet e taksive janë gjithashtu në dispozicion. Një numër i madh i udhëtarëve do të kalojnë nëpër këto aeroporte më të ngarkuara dhe shumica e tyre do të zgjedhin shërbimin e taksisë ose një autobus, pasi ata mund të mos ndihen rehat kur udhëtojnë në transportin publik!

Shumica e udhëtarëve preferojnë taksitë sesa transportin publik për një udhëtim të palodhur dhe të shpejtë. Stendat e taksive janë në dispozicion jashtë terminaleve të aeroportit dhe ju mund të vini në radhë për të punësuar një në vend. Ka kompani të panumërta taksi në Londër dhe ju duhet të zgjidhni atë më të mirën për një udhëtim pa sherr.

Taksi për në Kortrijk Wevelgem

Alternativat më të mira për taksitë tradicionale në Kortrijk.

Tarifat e matura të taksive janë stresuese për të gjithë kur jeni atje, veçanërisht nëse lind bllokim i trafikut. Sot, është e lehtë dhe e preferueshme të rezervoni një taksi privat në internet brenda pak minutash nga kudo në botë.

Shoferi juaj do t'ju presë përpara terminalit dhe gjithashtu do t'ju ndihmojë me bagazhet tuaja të rënda gjatë shërimit në aeroport.

Transferimi i anijes në Aeroportin e Kortrijk (KJK)

Sistemi ynë i rezervimit në internet ju jep lirinë për të zgjedhur automjetin tuaj nga një limuzinë e thjeshtë në një minivan luksoz. Kompania jonë e taksive dhe anijeve gjithashtu ofron vende për fëmijë dhe qasje në karrocat sipas kërkesës.

Ne vazhdimisht po kryejmë monitorimin e fluturimit për të kontrolluar gjendjen para se të dërgohet shoferi. Kjo i ndalon udhëtarët të paguajnë për kohë shtesë të pritjes. Ne shpesh kemi ulje dhe oferta në rezervimet në internet. Anijet tona janë mënyra më e përshtatshme për një udhëtim në grup të rehatshëm dhe pa stres nga dhe në aeroportet Kortrijk-Wevelgem.

Bettershtë më mirë dhe e sigurt të zgjidhni një shërbim të mirë taksi në aeroport me shoferë profesionistë, automjete të kondicionuara dhe të gjitha sa më sipër.

Rezervoni taksinë tuaj në disa klikime nga / në aeroportin e Brukselit

Flota e automjeteve në dispozicion për çdo transferim derë më derë

170 €

Taksi i lirë aeroporti i Brukselit

Taksi eko në aeroportin Kortrijk-Wevelgem [KJK]

Transferimi i taksisë ekonomike nga aeroporti i Kortrijk në Bruksel ose anasjelltas

265 €

Taksi në aeroportin e Brukselit

Taksi biznesi nga Aeroporti Kortrijk-Wevelgem

Transferim taksi biznesi nga aeroporti i Kortrijk në Bruksel ose anasjelltas

201 €

Anije Brukseli

Anije për në Aeroportin Kortrijk-Wevelgem [KJK]

Transferimi i anijes nga aeroporti Kortrijk-Wevelgem në Bruksel ose anasjelltas

E di ti

Historia e Aeroportit Kortrijk-Wevelgem [KJK]

Aeroporti Ndërkombëtar Kortrijk-Wevelgem (kodi AITA: KJK • kodi ICAO: EBKT) është një aeroport i vendosur 2 kilometra nga qendra e Kortrijk në Belgjikë.

Aeroporti Kortrijk-Wevelgem ndodhet në territorin e komunës së Wevelgem, në periferi perëndimore të Kortrijk. Fundi lindor i pistës ndodhet në territorin e qytetit të Kortrijk, në seksionin Bissegem.

Aeroporti është kryesisht në konkurrencë me aeroportet e Lille dhe Ostend-Bruges, por edhe me aeroportin Kombëtar të Brukselit.

Aeroporti u ndërtua në vitin 1916 nga gjermanët, gjatë Luftës së Parë Botërore.

Ndërsa udhëtimi vjetor iu afrua 100 pasagjerëve gjatë viteve 0001, ajo gradualisht ra gjatë dekadës vijuese.

Policia është e pranishme në aeroport dhe objektet doganore mund të merren sipas kërkesës.

Aeroporti Ndërkombëtar Kortrijk-Wevelgem ka një restorant panoramik. Nga ana tjetër, një hotel me tre yje ndodhet afër aeroportit dhe u ofron pasagjerëve dhe përdoruesve të tjerë të aeroportit një gjumë të rehatshëm. Më në fund, makinat me qira, taksitë dhe transporti publik janë afër. Aeroporti ka një pistë të vetme asfalti. Isshtë e orientuar më 06/24, dhe gjatësia e saj është vetëm 1900 metra.

Burimi: Aeroporti Kortrijk-Wevelgem

Itinerar për të përgatitur udhëtimin tuaj në aeroportin e Kortrijk

Adresa Drop-Off Destinacioni i Aeroportit Kortrijk:

 • Emri: aeroporti Wevelgem,
 • Adresa: Luchthavenstraat 1,
 • Kodi postar: 8560,
 • Qyteti: Kortrijk,
 • Shteti: Belgjikë,
 • Gjerësia gjeografike: 50.820225
 • Gjatësia: 3.217535
 

Llogaritni rrugën me Rome2Rio

Pyetje për fréquemment posées

Pyetjet e bëra më shpesh ...

FAQ prestige driver
Për arsye cilësore, maksimumi 3 deri në 4 pasagjerë mund të udhëtojnë me një veturë të tipit sedan. Për grupe dhe familje, 8 persona maksimalisht në një furgon të tipit Multivan.

Sigurisht, nëse bëni një porosi përmes faqes tonë, menjëherë do të merrni një konfirmim të rezervimit tuaj me email. Nëse keni bërë një rezervim me telefon, do të merrni një konfirmim me SMS përmes aplikacionit Whatsapp.

Ju keni dy mundësi për të paguar për rezervimet tuaja:

 1. Pagesa online gjatë procesit të rezervimit përmes formularit tonë të porosisë online. Ju paguani në mënyrë të sigurt në fazën përfundimtare me kartën e kreditit Stripe: Visa, MasterCard, Bancontact, etj.
 2. Gjithashtu, ju keni mundësinë e pagimit të parave të gatshme për t'i paguar shoferit në fund të udhëtimit tuaj.
Ne thjesht kërkojmë të fusni adresën e marrjes, adresën e destinacionit, datën dhe kohën e anijes ose taksisë tuaj. Si dhe numrin e personave që do të transportohen, adresën e postës elektronike dhe numrin e telefonit ku mund të arrijmë pasagjerët.

Llogaritni kostot e taksisë tuaj në disa klikime duke përdorur formularin tonë online. Për disa minuta, ju do të dini saktësisht se sa do të kushtojë udhëtimi juaj para se të vërtetoni pagesën. Çmimet tona janë gjithmonë fikse, pa ndonjë surprizë të keqe as para, as pas saj!

Faleminderit shumë për komentet tuaja të vlerësuara!

Vlerësimet e lëna nga udhëtarët tanë besnikë

Transferim perfekt dhe i shpejtë nga aeroporti i Kortrijk në hotelin Amigo. Një taksist privat i shoqërueshëm dhe shumë miqësor. Faleminderit +++

rishikimi i klientit nga tape

Vincent B.

Më duhej një transport i minutës së fundit nga Brukseli në Wevelgem. Ata u përgjigjën shpejt dhe shërbimi ishte i patëmetë. Edhe makina ishte vërtet e mirë! Uebfaqja është një prekje vërtet e bukur. Shumë e teknologjisë së lartë për biznesin privat dhe e përshtatshme për klientët.

rishikimi i klientit nga tape

Vivian M.

Ne kërkojmë një transferim nga aeroporti i Brukselit në aeroportin Kortrijk-Wevelgem, shoferi ishte tashmë i pranishëm paraprakisht, unë e vlerësoj saktësinë. Shofer i dobishëm dhe shumë miqësor.

rishikimi i klientit nga tape

Jean-Batiste A.